Menu
…

Povrchové úpravy

Nabízíme standardní kvalitní abrazivní materiály určené k tryskání různých typů povrchů dle použití. Ocelový graulát a drť, balotina, přírodní granát (garnet), bílý a hnědý korund.

Materiály určené k tryskání - abraziva

Ocelový granulát

Ocelový granulát je nejpoužívanější abrazivní materiál. Díky svým vlastnostem je tryskání velmi účinné a efektivní. Jedná se o abrazivo s vysokou životností.

více informací
Ocelová drť

Ocelová drť je nejpoužívanější abrazivní materiál. Díky svým vlastnostem je tryskání velmi účinné a efektivní.Patří mezi abraziva s vysokou životností.

více informací
Balotina

Balotina, nebo také skleněné mikro kuličky, nalezne své využití zpravidla v dokončovacích pracích. Lze ji použít pro tryskání barevných kovů, nebo při sjednocování povrchu u nerezových materiálů např. po svařování.

více informací
Přírodní granát

Granát je přírodní abrazivo s vysokou tvrdostí vhodné ke tryskání. Další jeho využití je při řezání vodním paprskem.

více informací
Hnědý korund

Umělý korund hnědý (Al2O3) je nejtvrdší materiál používaný pro tryskání. S tímto materiálem se dosáhne v krátkém čase požadovaná čistota povrchu Sa 2,5 nebo 3.

více informací
Bílý korund

Umělý korund (Al2O3) je nejtvrdší materiál používaný pro tryskání. S tímto materiálem se dosáhne v krátkém čase požadovaná čistota povrchu Sa 2,5 nebo 3.

více informací
Nerezový granulát a drť

Granulát a drť z nerezové oceli jsou často používané abrazivní materiály. Jejich předností je dlouhá životnost a malá prašnost.

více informací
Keramické abrazivo

Tavené keramické mikro kuličky mají větší hustotu než skleněné abrazivo, a proto mají podstatně vyšší účinnost při tryskání.

více informací

Technická pomoc

Nabízíme poradenský servis při nastavení a seřízení tryskacího zařízení. Naši technici vám pomohou ušetřit náklady na elektrickou energii i na údržbu zařízení. Vyšší životnost používaného ocelového tryskacího materiálu snižuje množství nutné pro vaše projekty. A doporučením ocelového tryskacího materiálu s vyšší schopností přenosu energie zkrátíme dobu tryskání, a tedy opět ušetříme vaše náklady – na pracovní sílu a i na elektrickou energii.

Abraziva pro pískování

Na každý kovový i nekovový materiál z oblasti strojírenské výroby existuje i vhodné abrazivo, které se používá k ošetření povrchů tryskáním (pískováním).  V naší nabídce jsme se zaměřili na nejpoužívanější typy, se kterými si bohatě vystačíte pro veškeré potřeby. V detailech u každého abraziva naleznete i soupis použití nebo materiálů, které jsou pro daný typ abraziva vhodné. Liší se hlavně chemickým složením, tvarem, hustotou, hrubostí, velikostí nebo tvrdostí.

Výběr vhodného abraziva

Výběr abraziva pro pískování (nebo tryskání) musíte zcela přizpůsobit požadovanému výsledku. Hlavními faktory, které výběr ovlivňují, jsou - typ zařízení (pískovačky), který používáte, dále účel tryskání, typ tryskaného materiálu a požadované vlastnosti povrchu (drsnost).